Seks oyuncakları satışa çıkmadan önce nasıl test ediliyor?

T24 Dış Haberler

Veriler seks oyuncaklarının büyük bir dönem yaşadığını söylüyor. Covid pandemisi sırasında seks oyuncakları sektörü dünya çapında 29 milyar euronun üzerinde kâr elde etti. Danışmanlık firması Grand View Research, sektörün 2028 yılına kadar 50 milyar euro’ya ulaşmasını beklediklerini söyledi.

Orgazm ve seks oyuncaklarının kullanımı konusunda tanınmış bir eğitimci olan Venus O’Hara, özelliklerini ve performanslarını incelemek için bu cihazları test ettiğini açıkladı. İncelemelerinin geniş çapta takip edildiği bir bloga sahip olan O’Hara, “Şu an evimde 800 erotik oyuncağım var. Onları misafir odasında tutuyorum, burada düzenlenmiş ve kategorilere ayrılmış durumdalar. Hangisinin favorim olduğunu söylemek imkansız: hep aynı oyuncağı kullanırsanız vücudunuz ona alışıyor ve bana da çok ünlü Tavşan (Sex and the City sayesinde tanındı) ile olan buydu. Bir gün kırıldı ve bu bir lütuftu çünkü beni diğer oyuncakları yeniden keşfetmeye ve zihin-beden bağlantısı kurmaya zorladı, bu sayede artık herhangi bir oyuncakla da orgazma ulaşabiliyorum. Bence çeşitliliğe sahip olmak çok önemli. En az 5 farklı oyuncağa sahip olmanız gerektiğini söyleyebilirim” diye konuştu. 

O’Hara, “Sadece iş için mastürbasyon yapıyorum ve hep aynı oyuncağı test atmayı göze alamıyorum, çünkü her zaman denenecek yeni bir şey var. Seks oyuncaklarının artık birçok işlevi var ve çeşitli şekillerde kullanılabiliyorlar ve bu yüzden onları incelemeden önce dört defaya kadar test etmeye çalışıyorum. Orgazmlarımı yazıyorum. Mastürbasyon yaparak ayda yaklaşık 20 kez orgazm oluyorum. Tıpkı bir ofis çalışanının her zaman toplantıya gitmek istememesi gibi, ben de zaman mastürbasyon yapmak istemiyorum ancak faturalarımı ödemek zorundayım. 10 yıl boyunca profesyonel olarak seks oyuncaklarını test etmiş biri olarak genellikle partnerim varsa oyuncak kullanmıyorum çünkü ten tene hissinin tadını çıkarmak istiyorum” diye ekledi. 

Womanizer ve Lovehoney Group’un kullanıcı deneyimi başkanı Elisabeth Neumann, test sürecini “Genellikle test katılımcılarının oyuncağı test etmek için 2 ila 3 haftaları oluyor ve ardından kendilerine gönderdiğimiz bir anketi dolduruyorlar. Bazen test katılımcılarına birden fazla oyuncak veya nispeten karmaşık bir oyuncak veriliyor bu durumda test süresini uzatıyoruz. Sonuçların güvenilir olması için testçilerin ürünü birkaç kez test etmesi bizim için önemli. Ayrıca tamamen yeni bir oyuncak söz konusuysa, test sürecinin aylar hatta yıllar sürebileceğini, bu süre zarfında test uzmanının oyuncağın yeni versiyonlarını tekrar tekrar aldığını ve ilerlemeyi değerlendirdiğini belirtmeliyim. İnsan panellerimiz 17 bin uluslararası test uzmanından oluşuyor ve buna MasturbaTEAM adı veriliyor. Oyuncakları gerçek kullanıcılarla test etmeye odaklanıyoruz, çünkü ürünlerimizin herkes için kolay ve sezgisel olmasını istiyoruz. Ürünlerimizi piyasaya sürmeden önce elde edebileceğimiz en gerçekçi koşullarda test etmek istiyoruz. Bu nedenle test panelimiz farklı yaş ve geçmişe sahip kişilerden oluşuyor” diyerek açıkladı. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir