Bayramda otel doluluk oranları beklentiyi aştı

Kurban Bayramı ile başlayan 9 günlük tatilde turizmciler hedeflerine ulaştı.

9 günlük tatil süreci boyunca Alaçatı’da otel dolulukların beklentinin de üstünde olduğunu ve dolulukların yüzde 100’e ulaştığını dile getiren Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Ünsal, “Yaz sezonuna nisan ayıyla güzel bir başlangıç yaptık. Şeker Bayramı ve Ot Festivali oldukça güzel geçti. Kurban Bayramı’nda da turizmciler olarak istediğimiz hedefleri yakaladık. Bölgenin tamamında doluluğun yüzde 100’lere ulaştığından bahsedebiliriz. Çeşme’de aynı paralellikte dolu bir tatil süreci geçirdi” dedi.

‘TEMMUZDA REZERVASYONLAR YÜZDE 90’I BULDU’

Bayramın son bulmasıyla temmuz başına kadar bir sakinlik olmasını beklediklerini dile getiren Ünsal, “Bu durum da son dakika değişebilir. Çeşme Alaçatı’da turizmcilerin temmuz, ağustos hatta eylül aylarının çok iyi geçireceğini düşünüyorum. Temmuzda otel rezervasyonları yüzde 90’ı buldu. Ağustos yüzde 50 seviyesinde ancak tarihler yaklaştıkça yüzde 100’e ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.

‘ÇOK KALABALIK’

İstanbul’dan gelen Sururi Tak, 5 gündür bayram tatilini Çeşme’de geçirdiğini belirtip, “Her şey çok güzel. Fakat bu plajlarda özellikle kalabalık olduğunda su sorunu yaşanabiliyor. Duşlar çalışmıyor. Ancak onun dışında keyifli vakit geçirdik. Dün çok yoğundu bugün de yoğunluk devam ediyor” dedi.

İzmir’de yaşayan Hamza Mandıralı ise “Geçen hafta çarşamba gününden bu yana Çeşme’de tatil yapıyoruz. Bayramın ilk günleri çok daha kalabalıktı ancak bugün de yoğunluk sürüyor. Yüzüp, eğlenip tatilin keyfini çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Manisa’dan Kurban Bayramı tatili için Çeşme’ye gelen Mert Yetim de “Burayı çok beğendim, kalabalık çok fazla ama beni rahatsız etmedi. Güzel vakit geçirdim. Bayramın yorgunluğunu atmak için buraya geldim” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir